A A A
  • Korfu
    Korfu

Korfu - atrakcyjna wyspa na wakacje

Korfu

 

W północnej części Morza Jońskiego umiejscowiona jest górzysta wyspa Korfu. Korfu jest drugą, po Kefalonii, co do wielkości wyspą morza Jońskiego. Leży w odległości około 110 kilometrów na wschód od "pięty" Włoch i kilka kilometrów na zachód od Igoumenitsa, najbliższego punktu na stałym lądzie kontynentalnej Grecji. Wyspa w najdłuższym miejscu ma 64 km długości i jest szeroka maksymalnie na 32 km. Stałe zamieszkuje ją ok 110 tysięcy ludzi.
Wraz z pobliskimi wyspami wchodzi w skład prefektury Kerkira. Stolicą wyspy jest miasto Korfu, nazywane też Kerkira. Większość terenów wyspy porastają lasy i gaje oliwne. Co ciekawe, na wyspie występuje populacja prawie 4 mln drzew oliwnych. Aczkolwiek północ wyspy zdominowana jest skalistymi wzgórzami i opadającymi do morza klifami. Najwyższym szczytem wyspy jest Pantokrator osiągający wysokość 906 metrów.

Grecka wyspa Korfu z racji swojego umiejscowienia i charakteru (mnóstwo zieleni) jako jedna z pierwszych stała się celem wyjazdów turystycznych. W całej swojej historii była porządanym celem ze względu na swoje atrakcyjne położenie geograficzne, obfitość drewna, żywności i wody, co sprawiało, że Korfu była ważnym portem morskim między Grecją i Włochami. Jej piękno i łagodny klimat sprawia, że jest doceniana jako atrakcyjnym miejscem do życia. To wyjaśnia, dlaczego tak wiele znanych osobistości zdecydowała się tu zamieszkać. Z tego samego powodu co roku na wyspę ściągają turyści z całego świata, by zaznać napradę rajskiego wypoczynku.

Już w dziewiętnastym wieku wielu dobrze sytuowanych mieszkańców kontynentu organizowało swój wypoczynek właśnie na Korfu. Na wyspie znajdziemy wiele dziewiętnastowiecznych rezydencji i pałacyków, będących swiadkami początku miejscowej turystyki. Magnesem ściągających turystów była cudowna przyroda, bujna roślinność i krystalicznie czyste morze o ciepłych wodach. Intensywny rozkwit nastąpił w drugiej połowie dwudziestego wieku. Zaczęły powstawać liczne kurorty turystyczne, aby móc sprostać rosnącej popularności wyspy wśród przyjezdnych.

Korfu Korfu od początku zachwycała plażami, uznawanymi za jedne z najpiękniejszych w całej Grecji. Ale Korfu to nie tylko dary natury. To również wspaniała kultura, architektura i kuchnia. We wszystkich tych dziedzinach możemy się doszukać wpływów greckich, brytyjskich, weneckich i francuskich. Swoją atmosferą przypomina nieco włoską Toskanię.
Obecnie wyspa Korfu jest niezwykle atrakcyjnym miejscem turystycznych dla przyjezdnych z całego świata. Ogromna liczba miejsc noclegowych, sięgająca piętnastu tysięcy, sprawia że w sezonie wyspa pulsuje od wielonarodowego tłumu turystów. Miejsc dla odosobnionego relaksu należy szukać w urokliwych zatoczkach z małymi, piaszczystymi plażami. Poza sezonem jest raczej miejscem spokojnego wypoczynku, idealnym dla rodzin z dziećmi. Jeśli wizja urlopu w tak uroczym miejscu wydaje Ci się interesująca, sprawdź ceny tygodniowego lub dwutygodniowego pobytu na Korfu W ofercie operatorów turystycznych można znaleźć prawdziwe okazje, jeśli szukać z odpowiednim wyprzedzeniem.Jedna z najpiękniejszych plaż Korfu znajduje się w miejscowości Arillas w północno-zachodniej części wyspy. Otoczone przez wzgórza miasteczko urzeka swoją urodą. natomiast sama plaża, od wielu lat rokrocznie jest nagradzana "Błękitną Flagą" za czystość i nieprzeciętną jakość wody morskiej. Wzdłuż plaży ciągnie się pasaż tawer serwujących odświeżające drinki i napoje oraz specjały miejscowej kuchni. Po zachodzie słońca wybrzeże pulsuje w rytm nocnego życia. Wyspa od lat znajduje rzesze wielbicieli spędzajacych tu wakacje. Wielu, rozpamiętując uroki tego miejsca, powraca by ponownie rozkoszować się urlopem w tak unikatowej atmosferze.

 

 

Korfu

Sprawdz oferty wakacyjne na Korfu przygotowane na wakacje 2016